WSPARCIE DZIECI W CZASIE PANDEMII
Szanowni Państwo,
misją Fundacji jest pomoc krzywdzonym dzieciom. Zwaszcza teraz, w tej tak trudnej dla wszystkich sytuacji, dzieci potrzebują naszego wsparcia. Chciałam zapewnić, że cały zespół FDDS robi wszystko, by było ono dla nich cały czas dostępne. Żaden z naszych podopiecznych nie został bez oferty pomocy. Nasze placówki pracują zdalnie, zapewniając podopiecznym stały kontakt z psychologami i terapeutami poprzez konsultacje online.
APEL POLICJI DO RODZICÓW I UCZNIÓW
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Przeczytaj - warto!
Szkoła z TVP - wystartował nowy program na antenie Telewizji Polskiej [PLAN LEKCJI]
O godzinie 8.00 ruszyły dziś pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na VOD.TVP.PL. To efekt podpisanego 27 marca porozumienia dotyczącego realizacji audycji oświatowych dla uczniów szkół podstawowych, między TVP S.A. i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapraszamy do oglądania!
Zapraszamy do lektury
Zapraszamy do lektury
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Dębsku, włączając się do pracy zdalnej, proponuje korzystanie z darmowych i łatwo dostępnych książek, audiobooków, wideo. Zachęcam uczniów do korzystania z bogatych zasobów opublikowanych w Internecie za pośrednictwem aplikacji. Aplikacja -Wolne Lektury. Jeśli ktoś chciałby sprawdzić, czy czytanie lub słuchanie książek za pomocą smartfonu to coś dla niego, polecam aplikacje Wolne Lektury i LibriVox Pierwsza, choć kojarzona z lekturami szkolnymi, oferuje bardzo dużą kolekcję klasyki literatury w wygodnej formie i audiobooki na stronie WWW. Druga to angielskojęzyczna aplikacja z ogromną i wielojęzyczną (kilka tysięcy książek po angielsku, ok 70 po polsku) kolekcją darmowych audiobooków.
Dla każdego coś dobrego - zapraszamy do lektury
Kochani, ponieważ nie możecie bezpośrednio korzystać z biblioteki, polecam linki, które przydadzą się do utrwalenia wiadomości. W podanym niżej linku znajdziecie informacje nt. lektury "Syzyfowe prace" w pigułce:
- życiorys autora,
- streszczenie lektury,
- test ze znajomości lektury,
- dostęp do pełnej wersji książki.
Informacje na czas nauczania zdalnego - pismo Dyrektora Szkoły
Drodzy Uczniowi !
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od dnia 25 marca 2020 roku rozpoczyna się kontynuacja realizacji programów nauczania ze wszystkich przedmiotów i zajęć dodatkowych.
Do tej pory Wychowawcy oraz Nauczyciele kontaktowali się z Wami przy użyciu różnych dostępnych środków umożliwiających zdalny przepływ informacji.
Królewna Śnieżka w towarzystwie krasnoludków, Mikołaj i inni... – czyli o atrakcjach imprezy choinkowej
A wszystko zaczęło się od życzeń, których moc ma obowiązywać przez cały 2020 rok. Nie zabrakło tu zatem pokrzepiających słów: „Czerpcie z rogu obfitości całe fury cierpliwości, aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki”, skierowanych do grona pedagogicznego oraz: „Śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół najlepszych na świecie, i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie”, dedykowanych uczniom. Potem popis aktorski w wykonaniu uczniów kl.III, przygotowanych przez panią Joannę Oleksiak, przedstawiający mrożącą krew w żyłach historię Kopciuszka. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że biedna dziewczyna nie tylko uniknęła losu zgotowanego jej przez okrutną macochę, ale też znalazła bezpieczne schronienie w książęcym zamku.
DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA
Współczesność i towarzyszący mu postęp niosą w sobie wiele pożytków i atrakcji, ale też kryją zagrożenia. A te przyczyniają się do niepowetowanych strat. Bo jak inaczej odnieść się do faktu wielogodzinnego ślęczenia nad klawiaturą komputera i doskonałej znajomości zawartości szeregu portali, konfrontowanych z twierdzeniami o braku czasu dla rozmów w rodzinnym gronie i zupełnej nieznajomości losów przodków? A jest to wcale nierzadka przypadłość młodego pokolenia.
Tak! On jest Królem! - czyli jasełka w szkolnym wydaniu
Piękne i wzruszające - takie określenia stanowią najtrafniejsze podsumowanie szkolnych jasełek wystawionych przez domorosłych aktorów ukierunkowanych wskazówkami pań Jolanty Kowalskiej i Agnieszki Pastuszki.
Nie było tu zbędnego patetyzmu i górnolotności, a wzniosłość ukazana w sposób klarowny i przystępny. Prosto i zrozumiale, bo takim mienił się Syn Boży i ci, do których zwracał się słowem i czynem. W tym tkwiła niezwykłość i uroda szkolnego przedstawienia, gdzie piękne słowa przeplatały się z tekstami kolęd i pieśni, także tych lekko zakurzonych pyłem czasu. Najwłaściwsze i godne wprowadzenie w atmosferę i tradycję świąt Bożego Narodzenia, znajdujące kontynuację w klasowych spotkaniach opłatkowych i ogólnoszkolnej wigilii.
Mikołajkowy wyjazd do Warszawy
Niezwykły to czas, który należy spędzić tak, by pozostał w pamięci na długo. Ta idea patronowała poczynaniom pani Katarzyny Meredyk i wspierających ją w pełnieniu funkcji opiekuńczych paniom: Agnieszce Pastuszce, Renacie Zawierusze i Jolancie Kowalskiej w procesie organizowania oraz przeprowadzenia mikołajkowego wyjazdu do Warszawy.
"Mitologia" - wyjazd na spektakl teatralny
Ciekawość świata to cecha charakteryzująca młode pokolenie. W jej zakres wchodzi też ciekawość teatru, a tę mieli możliwość zaspakajać nasi uczniowie w trakcie przedstawienia wizualizującego znane im z lektur szkolnych mity starożytnych Greków i Rzymian.
Z takim założeniem wyruszyła na spotkanie bogów i herosów czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas III – VIII pod opieką pani Ewy Bugaj i wspomagających ją pań: Ewy Dzilińskiej i Jolanty Kowalskiej.
Pomagamy! -świąteczna zbiórka
Samorząd Szkolny zwraca się z serdeczną prośbą do uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły o pomoc rzeczową dla rodziny z terenu gminy Grudusk.
W domu jednorodzinnym, którego poddasze zamieszkuje kilkuosobowa rodzina, w październiku bieżącego roku wybuchł pożar. Na szczęście nikt z rodziny nie ucierpiał. W akcji gaśniczej uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej. Działania trwały 5 godzin, a ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 100 tysięcy złotych.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dzień 11 listopada to święto poświęcone Ojczyźnie, wyraz miłości, szacunku i dumy z wszystkiego, co polskie. Także świadectwo znajomości dziejów kraju, które „ rzadko były szczęśliwe i spokojne, częściej towarzyszyła im groza, lęk przed wrogiem – sąsiadem, niewola i walka o wolność”.
Takie przesłanie towarzyszyło prezentacji artystycznej mającej na celu ukazanie krętych dróg wiodących do niepodległości, okoliczności i czasu jej odzyskania, przygotowanej przez uczniów klas V-VIII pod kierunkiem pana Andrzeja Kowalskiego. Za ich to sprawą członkowie społeczności szkolnej przemierzyli szmat historii kraju, od okresu demokracji szlacheckiej z niesławnym liberum veto przez kolejne rozbiory ze zrywami patriotycznymi aż po okres II Rzeczypospolitej.
" Bo to się zwykle tak zaczyna..." - święto pierwszoklasistów i nauczycieli
Proces wychowania obejmuje szereg aspektów, wśród których szacunek dla przeszłości i kultywowanie tradycji zajmują poczesne miejsce. Dlatego nowych członków naszej społeczności przyjmujemy z należytymi honorami, bo przecież początek edukacji składa się z chwil, które zapamiętają na całe życie. Do takich należy pasowanie pierwszoklasistów, uroczystość wielce podniosła i wzruszająca. Pięknie prezentowali się na szkolnej scenie recytując i śpiewając, uczestnicząc w dialogach, przedstawiając tematyczne scenki. To najmłodsi uczniowie, co podkreślała pani dyrektor Danuta Gumienna dokonując aktu ślubowania i składając życzenia, są bohaterami tego dnia,.
DZIEŃ PAPIESKI
Papież. Człowiek, za którego sprawą wielu dowiedziało się o istnieniu naszego kraju i narodu. Patriota i obywatel świata jednocześnie, uważany za jedną z najwybitniejszych osobowości, wpisywany do ścisłego grona postaci godnych miana autorytetu. Bohater licznych książek, publikacji, prac maturalnych i uczniowskich wypracowań wreszcie.
Cześć i chwała bohaterom – o tym, co za nami i wyzwaniach dnia codziennego w trakcie inauguracji roku szkolnego 2019/2020
Tradycyjna już czerń i biel w otoczeniu barw narodowych towarzyszyła naszej placówce w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Pani dyrektor Danuta Gumienna serdecznie powitała uczniów i licznie przybyłych rodziców, ale najcieplej odniosła się do najmłodszych, przedszkolaków, jeszcze kurczowo trzymających się rąk swych mam. Dalsza część wystąpienia potwierdziła jednak prawdę powszechnie znaną, że w naszej placówce jest bezpiecznie, panująca atmosfera sprzyja rozwojowi, a baza dydaktyczna ciągle się powiększa. Dowód na to stanowi chociażby dopiero co oddany do użytku kompleks sportowy, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich starszych kolegów.
Zakończenie roku szkolnego - coś się kończy, coś się zaczyna…
Punkt kulminacyjny roku szkolnego? - oczywiście jego zakończenie. Tym podnioślejsza to chwila, że dotyczy wszystkich członków szkolnej społeczności, chociaż ściśle określoną grupę – bardziej.
Mowa oczywiście o najstarszych uczniach, bo to oni żegnają się z placówką, by za chwilę wkroczyć w progi kolejnej. Dlatego też to im został powierzony zaszczytny obowiązek podsumowania nie tylko ostatniego, ale każdego z dziewięciu lat edukacji.
"Żyj zdrowo i kolorowo" oraz "Kopciuszek" na szkolnej scenie
Nasza szkoła? Uczenie kreatywności, wykorzystanie mocnych stron ucznia, działania innowacyjne, to zadania realizowane w różnych okolicznościach i wymiarze. Doskonałe świadectwo efektów ich wdrażania stanowiły przedsięwzięcia sceniczne zrealizowane przez uczniów z obu etapów edukacyjnych pod reżyserskim okiem pań: Renaty Zawieruchy i Ewy Dzilińskiej.
O smoku wawelskim na spotkaniu czytelniczym...
Niniejszym należy wszem i wobec ogłosić, iż realizacja Szkolnego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Kolory polskiej chwały” dobiegła końca, pomyślnie łącząc aspekty kształcenia, nauki i wychowania, wykorzystując wzorce autorytetów oraz postaw patriotycznych. Były to działania zaplanowane i skrupulatnie realizowane przez cały rok szkolny, a ostatnie spotkanie czytelnicze stanowiło swoistą „kropkę nad i”. Grono odbiorców: dzieci z grupy przedszkolnej, oddziału 0 oraz klas I – III, opowieścią o historii smoka wawelskiego pióra Kornela Makuszyńskiego, wybraną specjalnie na tę okazję przez panią Ewę Bugaj, uraczył pan Andrzej Kowalski, matematyk i absolwent naszej szkoły.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Galeria zdjęć
- brak danych