• "Tydzień uczniowskiej SuperMocy"

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego, w każdej klasie zorganizowane były zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, podczas których uczniowie mieli szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony.

Celem Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy było lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja grupy/klasy.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcje społeczną pokazującą akceptację i zrozumienie.

Tego dnia zorganizowano również „Skarpetkowe wyzwanie” , którym zachęcono wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, na których rozmawiali o tolerancji i empatii w stosunku do osób z niepełnosprawnościami, bo przecież każdy z nas oczekuje właśnie szacunku, tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

• "Wszyscy jesteśmy różni…... I to jest wspaniałe!”

Od kilku lat kwiecień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym roku nasza szkoła również włączyła się w kampanię społeczną „Polska na niebiesko”. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły tego właśnie dnia nałożyli ubranie w kolorze niebieskim.

Celem kampanii jest budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest autyzm i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum. Uczniowie wzięli udział
          w warsztatach, podczas których przybliżono im czym jest Autyzm. Mieli również możliwość przekonać się jak Autyzm wprowadza zmysły w błąd.