• DEMOKRATYCZNE WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO. CZAS OGŁOSIĆ WYNIKI!

          • Samorząd Uczniowski ma za zadanie przede wszystkim łączyć społeczność danej szkoły, wytwarzać więź grupową, budzić poczucie wspólnoty, tworzyć określoną atmosferę, wzbogacać tradycje, a także zaspokajać potrzeby ogółu uczniów. Stanowi zorganizowaną formę samodzielnych poczynań  dzieci i młodzieży w szkole.  Jest tworzony przez całą społeczność uczniowską, bez względu na to, jak jest ona liczna. Każdy więc uczeń jest członkiem, a patronuje - aktyw samorządu.

            W dniu 29 września w naszej szkole odbyły się wybory do aktywu Samorządu Uczniowskiego. Głosami szkolnych wyborców:

            Przewodniczącym Szkoły została uczennica klasy VII Nikola Ołów,

            Zastępcą Przewodniczącego uczeń klasy VI  Karol Rząp

            Skarbnikiem uczeń klasy VI Filip Rachuba.

            Całej trójce gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji, a  wszystkich uczniów zapraszamy do włączenia się w działalność samorządową.

          • Wszystkie śmieci nasze są, czyli sprzątamy świat

          • Jak co roku, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. A że jego ważną cząstkę stanowi najbliższa okolica, gdy tylko opadła rosa, dzieci pod opieką nauczycieli rażnie przystąpiły do jej oczyszczania ze śmieci przeróżnego autoramentu.

            Na pytanie, dlaczego pomimo upływu lat, nadal sprzątamy, możemy udzielić prostej odpowiedzi – bo nadal śmiecimy. Porzucone śmieci znajdujemy w miejscach z natury pięknych, tj. lasach łąkach, plażach, gdzie zwykle szukamy wytchnienia od codziennej pracy. Dlatego tym bardziej niezbędna jest edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat.Przyznać jednak trzeba, że nasza wieś zamieszkiwana jest przez osoby obdarzone dużą świadomością ekologiczną i umiłowaniem porządku - odpadów nie było wiele. Brawo! 

            Pierwsza akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Jej  ideę  przeniosła pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, która na stałe mieszka w Australii. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

            Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

            Jak sama nazwa mówi „Sprzątanie Świata” [z ang. Clean Up the World], to globalna, ekologiczna międzynarodowa akcja, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcja ta znana jest na całej kuli ziemskiej dlatego też każdy z nas zapytany o sprzątanie świata, nie tylko wie, o co chodzi, ale sam zapewne brał udział jako uczeń, absolwent czy rodzic, w którejś z minionych edycji.

             

             

             

          • Narodowe Czytanie - zapraszamy do czytania i słuchania

          • Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się w całej Polsce w sobotę 3 września 2022. W Ogrodzie Saskim w Warszawie w południe rozpocznie się uroczysta lektura z udziałem pary prezydenckiej.

            • Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
            • Reżyserem wydarzenia w Ogrodzie Saskim z udziałem pary prezydenckiej jest dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. 
            • Do akcji Narodowego Czytania włącza się również Program 1 Polskiego Radia. Przez cały dzień na antenie Jedynki usłyszeć będzie można relacje z Ogrodu Saskiego. Usłyszymy fragmenty "Ballad i romansów" w interpretacji dziennikarzy. 
            • Lektura tegorocznego Narodowego Czytania - jak zaznaczył minister Wojciech Kolarski - jest oczywistością. W tym roku bowiem przypada 200. rocznica pierwszej publikacji tomiku poezji Adama Mickiewicza.

              - Wydarzenie odbywa się w szczególnym czasie. Sejm Rzeczpospolitej ustanowił Rok Romantyzmu Polskiego z tej racji, że dokładnie 200 lat temu ukazał się tomik poezji, który, jak się przyjmuje, rozpoczął epokę romantyzmu, fundamentalną dla naszej kultury epokę, która ukształtowała nie tylko współczesną kulturę polską, ale także stanowi fundament naszej tożsamości.  

          • CO PRZED NAMI?

          • Kalendarz roku szkolnego 2022/2023

            1.Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            1 września 2022 r.

            Podstawa prawna:§ 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn. zm.).

            2.Zimowa przerwa świąteczna

            23 - 31 grudnia 2022 r.

            Podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn. zm).

            3.Ferie zimowe

            • 16 - 29 stycznia 2023 r.

              lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
            • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

              podlaskie, warmińsko-mazurskie
            • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

              kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
            • 13 – 26 lutego 2023 r.

              dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

            Podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn.zm.).

            4.Wiosenna przerwa świąteczna

            6 kwietnia – 11 kwietnia 2023 r.

            Podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn. zm.).

            5.Egzamin ósmoklasisty

            Termin ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

            Podstawa prawna:art. 9a ust. 2 pkt 10 lit. a tiret pierwsze ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (j.t. Dz.U. z 2021 r. poz. 1915, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty (Dz. U. z 2020 r. poz. 1361).

            6.Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach

            23 czerwca 2023 r.

            Podstawa prawna:§ 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z póź., zm.).

            7.Ferie letnie

            24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r.

            Podstawa prawna:§ 3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603, z późn. zm.).

             

          • NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ...

          • Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 życzę naszym Uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także niosły ze sobą  wiele radości oraz zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Rodzicom -  spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesami dzieci. Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi, aby był to rok owocnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i zawodową.

            Rozpoczynamy zatem w dniu 1 września 2022 roku zgodnie z harmonogramem:

            - godz. 8.15 – Msza Święta w kościele parafialnym w Dębsku

            - przejście Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i najmłodszych Dzieci do budynku szkoły, gdzie nastąpi  uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego

            - udanie się wraz z wychowawcami do przydzielonych sal.

            POWODZENIA!

                                                                                                                         

                                                                                                                                 

                                                                                                         Dyrektor  Szkoły

          • Wycieczka! Wycieczka!

          • A radości było tyle... I tyle wystarczy, by podsumować realizację długo oczekiwanego  wyjazdu uczniów klas II - VIII do parku trampolin "Hopa Park" w Ciechanowie i na basen w Chorzelach. Nie można też pominąć urokliwego, choć w towarzystwie nieśmiało spadających kropel deszczu, spaceru uliczkami Ciechanowa, w pobliżu zamkowych murów, wśród okolicznej przyrody i elementów miejskiej infrastruktury, skutkującego degustacją słodkości w pobliskiej cukierni.

            Chorzele zaskoczyły bardzo pozytywnie, a to za sprawą  miejscowej pływalni. Trudno przedstawić słowami, ile radości przysporzyła  wycieczkowiczom możliwość dwugodzinnego korzystania z oferty basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalnią, wodnej kaskady i jacuzzi. Jeśli ktokolwiek przypuszczałby, że wyczerpało to rezerwuar energii dzieci (strudzonych przecież całym rokiem ciężkiej pracy), ten myliłby się srodze. Podczas drogi powrotnej w autokarze rozbrzmiewały głośne rozmowy, pełne emocji dzielenie się wrażeniami, a nawet chóralne śpiewy. To pierwszy z powodów satysfakcji dla opiekunów  uczniów, drugi, to wzorowa postawa wszystkich ich podopiecznych - od pierwszej do ostatniej minuty trwania wycieczki. Z takimi dziećmi, to choćby na koniec świata...

          • ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI

          •          To były piękne chwile, ale nie mogło być inaczej, bo komu, jak nie dzieciom się one należą? Tym bardziej, że powodu nie godzi się zaliczyć ani do zwykłych, ani tym bardziej przypadkowych, bo przecież: Dzień Dziecka jest tylko raz w roku!

                   Rzecz to oczywista, a więc jak ze spodziewanego uczynić niespodziankę? Tę wiedzę pozyskali organizatorzy tegorocznej imprezy, bo za ich sprawą w dniu 3 czerwca na szkolnym terenie pojawiły się atrakcje, na których widok uśmiech zagościł nie tylko na twarzach dzieci. Dmuchany zamek i zjeżdżalnia, gry i zabawy ruchowe dla żądnych aktywności fizycznej, smakołyki w postaci grillowanych kiełbasek, popcornu , czy pieczonych ziemniaczków dla amatorów rodzimej kuchni, to nie wszystko. Punkt kulminacyjny stanowiła prezentacja wozu strażackiego i imponujących umiejętności panów strażaków z OSP w Piegłowie. A wszystko dzięki szczodrości i talentom wszelakim Rady Rodziców , dla pożytku i radości ogółu owocnie współpracującej z p.dyrektor Magdaleną Mitowską i p. wójtem Grzegorzem Rochną (słowa podziękowania za pamięć i słodkości) oraz gospodarzem miejskiej parafii księdzem Januszem Wilkowskim, którzy zaszczycili nas swą obecnością.

            Wtórując głosom tych, w których dłoniach leży przyszłość: Dziękujemy!

             

          • NA SZLAKU...

          • W dniach 12 – 13 maja 2022r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Dębsku wzięli udział w wycieczce dofinansowanej aż w 80% przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki oraz program narodowy „Poznaj Polskę” . Pozostałe dofinansowanie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Szydłowo, Pana Grzegorza Rochna. W wycieczce na Pomorze wzięło udział 13-ro uczniów.

            Program wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Inkluzji w Bursztynie. Uczniowie odbyli również spacer po historycznej starówce Gdańska wraz ze zwiedzaniem Bazyliki Mariackiej. Największą atrakcją okazał się AmberSky Koło Widokowe, z którego można podziwiać panoramę trójmiasta. Następnie uczniowie przepłynęli statkiem na Westerplatte – symbol walki Polaków z agresją. Na zakończenie dnia dzieci spotkały się z rybakiem, który opowiadał im o swojej pracy i ciekawych przygodach na morzu.

            Nocleg spędzili w „Domu Bursztynowym” w Jantarze.

            Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Gdańskie ZOO – największe ZOO w Europie, które zajmuje obszar ponad 140 hektarów. Następnie udali się do Gdyni, gdzie spacerem ruszyli na Skwer Kościuszki, tam zwiedzili „Dar Pomorza” - trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 r., służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa dla studentów Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie wyjątkowo oryginalny statek - muzeum, cumujący przy gdyńskim nabrzeżu, jest jednym z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Na koniec zwiedzania udali się do Muzeum Marynarki Wojennej - największej i najcenniejszej kolekcji uzbrojenia morskiego i wyposażenia okrętowego w Polsce.

            W drodze powrotnej odwiedzili McDonaldsa, gdzie z apetytem zjedli obiad w postaci zestawu Happy Meala.

            Szczęśliwie wrócili do domu, gdzie czekali na nich rodzice.

             

             

             

             

             

             

            Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. Program „Poznaj Polskę” umożliwił nam zorganizowanie dwudniowej wycieczki dla klas IV – VIII, w której udział wzięło 32 uczniów. Wycieczka odbyła się w dniach 12-13 maj 2022r.

            W programie mieliśmy między innymi Muzeum Inkluzji w Bursztynie, AmberSky, spacer po historycznej części Gdańska, rejs statkiem na Westerplatte, spotkanie z Rybakiem, ZOO Gdańskie, Gdynia – Muzeum Marynarki Wojennej, trójmasztowiec – „Dar Pomorza”.

            Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią wspominamy już przeżyte przez nas przygody w magicznym Gdańsku i jego okolicach. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

            Pragniemy dodać, iż wyjazd ten nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Wójta Gminy Szydłowo.

          • NASZA OLA NA NAJWYŻSZYM PODIUM!

          • Organizowany po raz kolejny przez SP nr 7 w Mławie Powiatowy Konkurs Literacki okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla naszej młodej poetki. Aleksandra Nowacka, uczennica klasy ósmej, zaskarbiła sobie uznanie szacownego jury, co zaowocowało zdobyciem I miejsca. Osiągnięcie to tym cenniejsze, że do współzawodnictwa stanęło wielu reprezentantów szkół podstawowych, z których niejeden mógł się poszczycić wieloma osiągnięciami na poetyckim poletku. W ten sposób Ola dołączyła do licznego grona  mistrzów pióra, laureatów poprzednich konkursów o charakterze literackim, reprezentujących naszą szkołę.

            Gratulacje!  Niech będzie  to pierwszy w paśmie kolejnych sukcesów wynikających z umiłowania mowy ojczystej.

          • OFERTA  -  KOLONIE NAD BAŁTYKIEM

          • KO L O N I E  2022

            STEGNA nad Bałtykiem

            Ośrodek SAWA www.sawa.mierzeja.pl położony 500 m od szerokiej piaszczystej plaży na działce 2 ha z pięknym sosnowym lasem, ogrodzony, oświetlony. Ośrodek posiada salę telewizyjną, dyskotekową, salę do zajęć, stoły do ping-ponga, miejsce na ognisko lub grill, boisko do siatkówki i koszykówki, piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, zadaszaną wiatę na organizowanie zajęć na wolnym powietrzu, dyskotek. Ośrodek odnowiony w 2016 r.

            Zapewniamy w cenie – zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych
            z łazienkami
            , wyposażonych w tapczaniki z pościelą, szafę ubraniową, stolik, krzesła, wychowawcy zakwaterowani w jednym budynku z uczestnikami kolonii.

            - wyżywienie 4 x dziennie ( śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu

            - opiekę pielęgniarską całodobową i ratownika WOPR, ubezpieczenie NNW,

            Program rekreacyjno – wypoczynkowy: wycieczka do Gdańska ( zwiedzanie starego miasta, stadion, katedra oliwska z koncertem organowym i ogrodami, Westerplatte), wycieczki piesze po okolicy (przejazd koleją wąskotorową do Jantara) zabawy, dyskoteki, ognisko,  konkursy organizowane na miejscu, zajęcia sportowe, olimpiada sportowa, piłka nożna, plażowanie
            i kąpiele morskie. Gry w laserowy paintball w lesie w pobliżu ośrodka kolonijnego zorganizowane przez firmę Fun Center z Elbląga.                         
            (
            (416)LASEROWY PAINTBALL NA KOLONII LUB OBOZIE - YouTube

            - realizację programu profilaktycznego dla dzieci do 16 lat

            - dobrą organizację turnusu ( samochód os. na obsłudze) i dobrą opiekę nad dziećmi

            Cena  1470,00 zł od dziecka z transportem autokarem
            ( wyjazd z Mławy) lub danej gminy przy większej grupie dzieci.

             

                             Termin turnusu  30.07.2022 – 08.08.2022

             

            Dzieci rolników za odpłatnością po 650zł od dziecka, najstarsze dzieci ur. po 01.01.2006 r. najmłodsze ur. w 2012 r. , jedno z rodziców musi podlegać pod ubezpieczenie społeczne w KRUS w pełnym zakresie.

             Z A P R A S Z A M Y

          • Sukces po angielsku

          • W marcu bieżącego roku czworo uczniów naszej szkoły, podopiecznych pani Ewy Dzilińskiej, wzięło udział w powiatowym konkursie czytania w języku angielskim „Read me a story” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie.

            Zadaniem uczestników konkursu było piękne przeczytanie tekstu przygotowanego przez organizatorów.

            II miejsce w kategorii uczniów klas szóstych zdobył Alan Barwiński .

            Na uznanie zasługują również postali uczestnicy konkursu:

            Kacper Skudynowski - klasa V

            Aleksandra Nowacka - klasa VIII

            Dawid Kowalski - klasa VIII.

          • Zawody sportowe - biegi przełajowe

          • Po zmaganiach w zawodach powiatowych i rejonowych pięcioro naszych finalistów, podopiecznych p. Andrzeja Kowalskiego,  walczyło w biegach przełajowych na szczeblu wojewódzkim.

            W dniu 29.04.2022. na  trudnej trasie im. Roberta Lewandowskiego (tam swoją karierę sportową rozpczynał pierwszy piłkarz świata) wystartowali najlepsi biegacze z województwa mazowieckiego. W każdym biegu brało udział 80 zawodników (najlepsza dziesiątka z każdego rejonu).

            Wszyscy nasi uczniowie ukończyli biegi, plasując się w środku stawki, ale już sam udział w finałach tej największej imprezy należy uznać za duży sukces. Startowali w kolejności:

            Marta Rachuba klasa V

            Teresa Rzotkiewicz klasa VII

            Karol Rząp (najwyższe – 27 miejsce) klasa V

            Kinga Ołów klasa VIII

            Zuzanna Karwińska klasa VIII

            Gratulacje i słowa uznania dla naszych uczniów.

             

             

             

             

             

             

          • TRZECIOMAJOWA AKADEMIA

          • "Opowiedz nam moja Ojczyzno..."- takimi słowami rozpoczęła się w piątek 29 kwietnia akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 maja 1791 roku.

            Po odśpiewaniu hymnu uczniowie  zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się patriotyczne wiersze i pieśni. Uroczystość to piękny przykłade promocji polskości, która była, jest i będzie misją naszej szkoły.

            Na zakończenie p.o. Dyrektora szkoły pani Magdalena Mitowska nawiązała do równie ważnych dat: 1 i 2 maja, zachęcając uczniów do wywieszenia flag narodowych w rodzinnych domach.